Muzikanti na tripu

Muzikanti na tripe

1. Marek, Lukáš, ako sa vám darí skĺbiť prácu/školu s hudobným zoskupením Muzikanti na tripe?

M: Pomerne ľahko. Mám šťastie, že som sa dostal na Janáčkovu akadémiu múzických umení, a tá ma v hudobnej kariére podporuje. Je samozrejmosťou urobiť si čas na koncertovanie. Nesmierne ma to baví a napĺňa.

L: V lete je to jednoduchšie, pretože hrám v divadle a tam máme prázdniny. Cez sezónu to mám náročnejšie, ale vo väčšine prípadov dokážem skĺbiť oboje.

2. Čo vás priviedlo k vašej hudobnej profesii a ako ste sa dali dohromady?

M: Veľkú zásluhu má moja rodina, ktorá ma vždy maximálne podporovala v tom, čo robím. Nebyť môjho deda, ktorý mi venoval niekoľko rokov svojho času a cvičil so mnou, možno by som sa aj touto profesiou nezaoberal. S Lukášom sa poznáme dobre, v podstate som u neho začínal v jednom „zuškovom“ zoskupení s názvom Black&White. Bola to pre mňa super skúsenosť Som mu za ňu vďačný. A naša hudobná spolupráca funguje dodnes.

L: Od malička som mal vzťah k hudbe, ale hrať na trúbku som, aj napriek dlhoročnému naliehaniu môjho deda, začal až celkom neskoro. S Markom sme sa stretli na škole a hrať sme spolu začali celkom nedávno.

3. Aké sú vaše najobľúbenejšie módne kúsky?

M: Mám rád predovšetkým elegantný štýl. Teda košele, elegantné nohavice a poltopánky či tenisky. Z voľnočasového oblečenia rád nosím biela/čierna alebo Off White tričká, tepláky, džínsy a mikiny.

L: Mám rád minimalistický štýl. Preto keď som objavil ELKA LOUNGE, zaradila sa táto značka medzi mojich favoritov.

4. Čo je pre vás dôležité pri výbere oblečenia (materiály, vzhľad, pohodlie, udržateľnosť,...)?

M: Veľkú úlohu hrajú určite vzhľad, materiál a samozrejme aj pohodlie. Hrozne rád nosím vaše oblečenie ELKA LOUNGE, ktoré toto všetko spĺňa.

L: Dôležitý je pre mňa vzhľad, a to ako mi oblečenie padne. Tiež ma zaujíma, kto stojí za výrobou, a či za mnou môj obľúbený kúsok necestoval cez celý svet...

5. Ako trávite voľný čas? Čo najradšej nosíte, keď máte priestor len sami pre seba?

M: Voľný čas trávim pri počúvaní hudby, podnikám výlety s priateľkou alebo si zájdem zašportovať s priateľmi, s ktorými hrávam futsal a bedminton. Keď som doma, nosím teplákovú súpravu.

L: Voľný čas najradšej trávim s rodinou alebo na bicykli. A tomu prispôsobujem aj oblečenie. S deťmi niečo pohodlné, na bicykel dres a tretry.

6. Čo je pre vás well-being?

M: Je to pre mňa nadšenie z hudobných vystúpení, spokojných poslucháčov a usporiadateľov. Skrátka žijem pre hudbu celým svojim srdcom a rád moje nadšenie prenášam ďalej. 

L: Neznámy termín, musím vygooglit ;))

 

 

7. Snažíte sa o seba starať, prípadne ako? 

M: Každý deň vykonávam hygienickú údržbu, sem tam jazdím na bicykli či kolobežke. Mám rád aj masáže.

L: Posledný čas som sa začal otužovať, takže sa každé ráno teším na kaďa s ľadovou vodou.

8. Na čom v súčasnosti pracujete/ na čo sa tešíte/ čo je pred vami?

M: V súčasnosti pracujeme na zviditeľnení nášho zoskupenia Muzikanti na tripe. Chceme našu hudbu dostať do povedomia kaviarní a barov po celej Českej republike. Nebránime sa ani svadobným obradom či firemným akciám. Vždy sa tešíme na poslucháčov a podniky, v ktorých máme hrať. Vzájomná spolupráca je očarujúca a každé hranie si maximálne užívame. Chceli by sme urobiť promo video a webové stránky. V lete nás čaká množstvo hraní v krásnych lokáciách. Veľmi sa tešíme.

L: Stále pracujem na tom, aby poslucháčov bavila moja hudba, teším sa z mojich detí a dúfam, že je predo mnou množstvo krásnych koncertov.

Späť na blog