Žaneta

Žaneta

Byť módnou redaktorkou, to znie ako splnený dievčenský sen. Bolo to tak aj u vás?

Vlastne áno. Ako malé dievča som chcela byť všelijakým, potom ale prišiel filmový fenomén s názvom Diabol nosí Pradu a vo mne sa prebudila túžba byť súčasťou ženskej redakcie. Spomínam si, ako sa moja mamička, pri listovaní jedným z časopisov, rozplývala nad drahými krémami, ktoré boli v redakčnom hľadáčiku. A ja som ju na to vtedy ako pubertiačka povedala, že by sa mi raz páčilo skúšať všetku tú kozmetiku a chodiť na módne akcie. A po čase sa tak stalo. Bola to samozrejme sladko nevedomá predstava dospievajúceho dievčaťa, nepochybne to nie je len o tom, to je skôr taká pridaná hodnota mojej práce. Dosť často sa skôr nachádzam za počítačom pri tvorbe nových článkov. A ten pocit, keď vidíte svoje hotové „dielo“, sa skrátka neomrzí. A tak je to každý deň. 

Podliehate pri výbere oblečenia módnym trendom?

ôbec. Dávam na prvý pohľad. Láska na prvý pohľad mi nikdy nešla, ale láska na prvé „pozrianie sa“ – tá jo (smiech). Musí to tam byť, musí ma daný kúsok zaujať. Stáva samozrejme, že nová kúpená vec je zároveň aj aktuálnym módnym trendom, ale rozhodne to nie je prvotný zámer.

Aké sú vaše najobľúbenejšie módne kúsky?

Moje najobľúbenejšie kúsky sú práve novo zakúpené kúsky. Tiež to tak máte, že keď si niečo kúpite, ťaháte to do doby, než si kúpite niečo ďalšie? Ja som v tomto ohľade naozaj príšerná. Avšak zo všeobecného hľadiska je to mix – som minimalista aj maximalista zároveň. Čo plne odráža môj charakter – teda introvertný extrovert alebo extrovertný introvert. Môžete si vybrať. Takže v mojom šatníku nájdete divočinu v podobe farebných topov, blyštivých šiat, neónových podpätkov navyše dekorovaných perím, ale aj nadčasové pohodlné kúsky ako oversized svetre a mikiny, béžový trench alebo basic tričká a ďalšie kúsky. 

Čo je pre vás dôležité pri výbere oblečenia?

Jednoznačne praktickosť a využitie. Priznám sa, že mám aj dosť kúskov, ktoré sú skôr – ako ja s obľubou hovorím – na fotku. Je to dosť extravagantné, ale na druhú stranu si hovorím, že vďaka mojej profesii sa to nestratí a využijem to na mnoho akcií. Takže sa vždy pri výbere spýtam – využijem to? A keď neváham, beriem to! 

Ako trávite voľný čas?

Je to asi trápny – ale čítaním časopisov – áno, v tomto ohľade nie som kováčova kobyla. A teda môj únik z reality je fitbox, to je dokonalý relax a upustenie pary (vrelo odporúčam), potom high heel dance (do toho sa teda po odmlke zase musím dostať), fitness, staranie sa o moje izbovky (to je moja srdcovka) av neposlednom rade ho samozrejme trávim s mojím milovaným priateľom a blízkymi priateľmi. S mojou najlepšou kamarátkou máme navyše spoločný projekt „Z Kabínky“, v ktorom na Instagrame poukazujeme na naše dve rozdielne postavy S vs. XL a skúšame oblečenie priamo v kabínkach. Dá sa povedať, že za pomerne krátku dobu sme vybudovali slušnú fanúšikovskú základňu, ktorá nás podporuje. Poslednou dobou to ale dosť flákame, musím povedať. Hoci sa to nezdá, je to veľmi náročné na čas, ktorý sme za poslednú dobu mali obe pramálo.

Čo najradšej nosíte, keď máte priestor sama pre seba?

Mám rada pohodlie. Napríklad dlhý kardigán.

Ako by ste definovali well-being?

To, keď ráno vstanem s pocitom, že som poctivý človek, ktorý k životu prichádza s veľkou dávkou pokory, a ktorý sa za seba nemusí hanbiť. Pretože ja fakt razím pravidlo, že s poctivosťou najďalej dôjdeš. A ja si myslím, že som došla.

Ako sa o seba staráte?

Nedám dopustiť na konopnú kozmetiku, ktorú používam už nejaký ten rok. Moja pokožka totiž zbožňuje olejové kozmetické produkty – od odličovacích emulzií, masiek, až po ošetrujúce denné aj nočné oleje. Moja pleť je celkom cíťa, a tak ju nechcem zaťažovať mnohými produktmi od rôznych značiek. Takže som verná jednej.

Späť na blog