4 tipy, jak pečovat o oblečení z biobavlny, aby zůstalo jako nové

4 tipy, ako sa starať o oblečenie z biobavlny, aby zostalo ako nové

Organická bavlna, často označovaná aj ako bio bavlna, je stále populárnejšou voľbou pre tých, ktorí dbajú nielen na svoju pohodu, ale aj na životné prostredie. Či už ste fanúšikom tejto ekologickej textílie alebo sa ešte len zoznamujete s jej výhodami, je dôležité vedieť, ako sa starať o oblečenie vyrobené z tohto materiálu, aby vám slúžilo čo najdlhšie a zachovalo si svoju kvalitu.


Prečo voliť organickú bavlnu?

Organická bavlna sa pestuje bez použitia chemických pesticídov a hnojív, čo nielenže chráni životné prostredie, ale taktiež znižuje riziko alergií a podráždenia pokožky. Produkty vyrobené z organickej bavlny sú často mäkšie, príjemnejšie na dotyk a šetrnejšie k vašej pokožke. Navyše podporujú udržateľnejší a etickejší spôsob výroby textilných produktov.


Ako sa správne starať o oblečenie z organickej bavlny?

1. Používajte ekologické pracie prostriedky:

Voľte ekologické pracie prostriedky bez agresívnych chemikálií, ktoré by mohli poškodiť vlákna organickej bavlny. Na rozdiel od bežných chemických pracích prostriedkov, ekologické prostriedky obsahujú iba prírodné látky, ľahšie odbúrateľné v prírode.

2. Biobavlnené oblečenie aj obliečky perte na nízku teplotu

Perte maximálne na 30 stupňov, aby sa zabránilo zrazeniu a deformácii. Nižšie teploty sú šetrnejšie k textílii a zároveň šetria energiu.

3. Ak môžete, organickú bavlnu sušte vonku

Biobavlnené oblečenie aj obliečky sušte na čerstvom vzduchu. Ideálne na šnúre, aby ste predišli deformácii spôsobenej sušičkou. Tento postup nielenže chráni váš odev, ale taktiež znižuje spotrebu energie.

4. Žehlite šetrne

Pri žehlení oblečenia aj obliečok z biobavlny používajte nižšie teploty a ideálne s naparovacou žehličkou. Týmto spôsobom chránite vlákna pred poškodením a zachovávate ich prirodzenú mäkkosť a kvalitu.Sme značka, ktorá sa zaviazala k udržateľnosti a kvalite. Náš široký sortiment zahŕňa oblečenie vyrobené z certifikovanej organickej bavlny, ktorá je nielen šetrná k vašej pokožke, ale aj k životnému prostrediu. Ponúkame pohodlné kúsky, ako sú tričká, mikiny, teplákové nohavice, šortky a ďalšie, ktoré sú viac než len vkusné.


Buďte súčasťou pozitívnej zmeny a vyberte si oblečenie, ktoré dbá nielen na vaše potreby, ale aj na budúcnosť našej planéty.


A ak doma máte aj nejaké naše ľanové kúsky, prečítate si, ako sa starať o ľan.

Späť na blog